Türk Eğitim Rehberi - Türkiye'nin Eğitim Rehberi Portalı Türk Eğitim Rehberi - Türkiye'nin Eğitim Rehberi Portalı

E- Bülten için e-posta adresinizi kaydediniz

Kurum Giriş
Kullanıcı Adı

Şifre
Sık Ziyaret Edilenler
Türk Eğitim Rehberi

Tüm Türkiye’deki 81 İl’e ait eğitim kurumlarının iletişim bilgilerini tek bir çatı altında toplayıp güvenilir bir bilgi kaynağı oluşturmayı amaç edinmiş olan Türk Eğitim Rehberi’nde anaokullarından üniversitelere, yurtlardan dershanelere kadar 48.000’den fazla resmi ve özel eğitim kurumlarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının detaylı bilgileri yer almaktadır.

Üye olan okulların kendi web sayfaları bulunmaktadır. Okullar kendi web sayfalarını kendi şifresi ile kolayca değiştirebilmektedirler.

Yer alan Eğitim Kurumları;

Resmi Anaokulları, Özel Anaokulları, Resmi İlköğretim Okulları, Özel İlköğretim Okulları, Resmi Liseler, Resmi Anadolu Liseleri, Özel Liseler, Özel Akşam Liseleri, Azınlık Okulları, Resmi Meslek Liseleri, Özel Meslek Liseleri, Özel Dershaneler, Özel Sürücü Kursları, Diğer Kurslar, Özel Öğrenci Etüd Merkezleri, Resmi Üniversiteler Ve Vakıf Üniversiteleri.

Yer alan kamu kurum ve kuruluşları;
Askerlik Şubeleri, Belediye Başkanlıkları, Diğer Müdürlükler, Eğitim Uygulama Okulları, Eğitim Merkezleri ve Engelli Okulları, Halk Eğitim Merkezleri, İlçe Emniyet Müdürlükleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlükleri, İlçe Özel İdare Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Kızılay Kurumları, Kütüphaneler, Mal Müdürlükleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Milli Eğitim Yayınevleri, Müzeler, Nüfus Müdürlükleri, Olgunlaşma Enstitüleri, Öğrenci Etüt Eğitim Merkezleri, Öğretmen Huzurevleri, Öğretmenevleri, Özel Eğitim Kursları ve Rehabilitasyon Merkezleri, Özel Hastaneler, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri, Resmi Hastaneler, Sağlık Ocakları ve Sağlık Birimleri, Spor Salonları ve Stadyumlar Tapu Müdürlükleri

Kullanım Klavuzu

turkegitimrehberi.com internet sitemizde Edirne’den Ardahan’a kadar tüm okulların listesine ulaşabilirsiniz.

Arama ve detaylı arama sayfalarını kullanarak istediğiniz kriterlerde okul ve makalelere erişebilirsiniz.

Okul listelerinde;

Resimdede görüldüğü gibi okul listeleme sayfalarında tüm okulların listesine ulaşabilirsiniz. "Kurum", "İl", "İlçe" kriterlerinin yanında bulunan 

  ikonunu kullanarak sıralama kriterlerini değiştirebilirsiniz. Hangi kritere göre sıralı ise o kriter  yanında ikon yada şeklini alacaktır.

Ç İ Ö Ş Ü *

harflerine göre okulları baş harflerine göre ayırabilirsiniz. Ayrıca İl İlçe comboboxlarını kullanarak il ve ilçeye göre kriter belirleyebilirsiniz.  Listeleme ekranında kayıtlar 30 dan fazla olursa sayfalama numaralarını kullanarak sayfalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Çıkan listede okul adlarını da ikonlarını kullaraka okul hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Okula ait bir web sitesi varsa ona da ikonuyla geçiş yapabilirsiniz. Okullara gerekli puanlamayı yıldızları kullanarak verebilirsiniz.

İstediğiniz kriterlerde okul aramak için;

Detaylı arama yapmadan, turkegitimrehberi.com web sitemizde üst menülerimizden Ara linkinin üstüne geldiğinizde çıkan ekrandan Aradığınız kelimeyi yazarak, il kriterlerine göre web sitemizde kayıtlı olan Okullar, Firmalar ve Makaleler de arama yapabilirsiniz. Okullarda arama yaptığınızda okullar listesine ulaşabilirsiniz. Makalelerde arama yaptığınızda turkegitimrehberi.com’a üye olan okulların haberlerini ve aktivitelerini de bulabilirsiniz.

 

 

 

 

İstediğiniz kriterlerde daha detaylı okul aramak için;

Daha detaylı aramaları http:///www.turkegitimrehberi.com/detayliarama.php linkinden yapabilirsiniz.